Nemám kartu

Poslední aktuality

8. 1. 2019

Změna vydavatele el. peněžního prostředku

Změna vydavatele el. peněžního prostředku

Od nového roku je KORID LK výlučným správcem všech elektronických peněženek na platných kartách Opuscard. Více informací získáte na Kontaktních...

1. 1. 2019

Mimoň - nové Kontaktní místo Opuscard

Mimoň - nové Kontaktní místo Opuscard

Otevřeli jsme pro Vás další Kontaktní místo Opuscard, které Vám usnadní vyřízení žádosti o kartu Opuscard.

ISIC/Opuscard

 

Karta ISIC/Opuscard - již není v nabídce - není možné o ni zažádat.

Karta ISIC/Opuscard je multifunkční nástroj spojující v sobě výhody mezinárodního studentského průkazu ISIC a karty Opuscard využívané na území Libereckého kraje jako dopravní karta či čtenářský průkaz. Karta ISIC/Opuscard je zároveň připraven fungovat jako identifikátor ve vstupních, stravovacích a dalších elektronických systémech škol, které tyto systémy mají nebo o nich v budoucnu uvažují v rámci modernizace svých škol.

Průkaz ISIC/Opuscard je určen nejen studentům středních škol, ale i studentům vyšších odborných škol Libereckého kraje.

 

Jak mohou studenti kartu využít?

Mezinárodní průkaz studenta ISIC mohou studenti využít ve 124 zemích světa, kde je akceptován a uznáván jako jediný mezinárodní průkaz. Studenti tak mohou získat řadu výhod (slev) a to nejen na vstupném na řadu kulturních památek, jízdném, ubytování, ale také na sportovních a kulturních akcí, učebních pomůcek, elektroniky, knih, sportovních potřebách … prostě na více než na 42.000 místech po celém světě.

 

Kde o kartu ISIC/Opuscard požádat?

Protože je karta ISIC/Opuscard zároveň i školním průkazem studenta musí každý student o tuto kartu požádat prostřednictvím své školy. Ideálně zeptat svého třídního učitele případně na sekretariátu své školy, kde mu budou poskytnuty informace, v případě, že škola plánuje tyto karty používat.

 

Jak o kartu ISIC/Opuscard požádat?

Důležité je vyplnit veškeré potřebné detaily nejen na Žádosti o průkaz ISIC, ale také na Žádostech týkajících se karty Opuscard. V případě, že je student mladší 18-ti let, je vyžadován podpis zákonného zástupce a to na všech dokumentech. Dále bude potřeba také fotografie, pasového formátu s barvou neutrálního pozadí. Veškeré dokumenty obdržíte v papírové či elektronické podobě ve vaší škole.

 

Sběr dokumentů i výdej karet

Sběr dokumentů i výdej karet probíhá za součinnosti školy, která přejímá od studentů vyplněné žádosti o kartu a garantuje jejich tím status studenta a příslušnost ke své škole. Každý průkaz nese název a logo školy, jméno a příjmení studenta, datum narození studenta a platnost karty Opuscard a platnost průkazu studenta ISIC.

 

Podmínky použití karty ISIC/Opuscard

Použití tohoto průkazu je vázáno na platné podmínky použití průkazu ISIC uvedené na www.isic.cz a platné podmínky použití karty Opuscard uvedeno na www.opuscard.cz
Formulář žádosti pro vybrané školy:
Zadost_ISIC_OpusCard_2017

 

Přehled škol, které vydávají ISIC/Opuscard jako svůj oficiální průkaz školy:

  1. Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou, Dr. Randy 4096/13, příspěvková organizace
  2. Gymnázium, Jablonec nad Nisou, U Balvanu 16, příspěvková organizace
  3. Soukromá podnikatelská střední škola Česká Lípa v.o.s.
  4. Gymnázium & SOŠPg Liberec Jeronýmova, příspěvková organizace
  5. Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec 11, Partyzánská 530, příspěvková organizace

  

 

Vzhled ISIC/Opuscard:

isic_opuscard

 


Zpracovávám...